نکات آموزشی شب زفاف و هرآنچه که در مورد شب زفاف یا شب اول عروسی باید بدانید!

نکات آموزشی شب زفاف


Rate this post

صحبت کردن در مورد شب اول عروسی یا شب زفاف در بسیاری از مواقع با خجالت همراه است . معمولاً اولین رابطه‌ی جنسی عروس و داماد در این شب انجام می شود . درحالیکه این یک موضوع مهم است و باید به جای مخفی کردن و صحبت نکردن در مورد آن ، لازم است تا  آموزش‌ هایی به زوج ها در خصوص شب زفاف داد . در این مقاله به نکات آموزشی شب زفاف و هر آنچه که در مورد شب زفاف یا شب اول عروسی باید بدانید می پردازیم  تا انتهای این مقاله از سالن عقد نقره در کرج با ما همراه باشید .

شب زفاف چیست ؟

به اولین شب پس از ازدواج ، (به ویژه در صورتیکه آن شب ، عروس و داماد با یکدیگر هم بستر شوند) یا تجربه ی اولین رابطه جنسی شب زفاف گفته می شود . برقراری رابطه جنسی برای دختران به معنای این است که آنها درد بسیار زیادی را هنگام پاره شدن پرده بکارت تجربه می کنند و غیر از آن ، درد بسیار زیادی هنگام داخل شدن آلت تناسلی مرد در داخل واژن (دخول) خواهند داشت . در ادامه به مهم ترین نکات آموزشی شب زفاف خواهیم پرداخت تا انتهای مقاله با ما همراع باشید .

 نکات آموزشی شب زفاف

شب زفاف و اقدامات آن

همانطور که گفتیم ، شب زفاف با ارتباط جنسی و پاره شدن پرده بکارت زن همراه خواهد بود . این شب را می توان ، شبی مبارک و خجسته دانست که ارتباط نه فقط جسمانی بلکه ارتباط روحانی و پاک در بین زوجین برقرار می گردد ، تا تشکیل خانواده و ازیاد نسل به قوت خود ادامه داشته باشد . در این شب فرخنده ، باید اقداماتی از طرف مرد و زن انجام شود و هر دو موظف به انجام این اقدامات در شب زفاف هستند تا بتوانند شبی رویایی و فراموش نشدنی را برای همدیگر رقم بزنند . بیشتر بخوانید: نکات مهم در انتخاب دسته گل عروس

وظیفه زن در شب عروسی چیست ؟

آموزش‌ های قبل از ازدواج برای شب زفاف همیشه کافی نیست . قطعا اولین تجربه رابطه جنسی کمی از پیچیدگی برخوردار است . اما با توجه به در نظر گرفتن وظایف همسری‌ تان ، سعی کنید به بهترین شکل این رابطه را برقرار کنید . وظیفه عروس خانوم در شب عروسی این است که با محبت ، آرامش و اشتیاق پذیرای همسر خود باشد و رابطه جنسی مطلوبی را برقرار کند . اما طبیعی است که در صورت وجود استرس ، چنین شرایطی محقق نخواهد شد .

بهتر است شما این موضوع را به عنوان همسر با شوهرتان در میان بگذارید تا در جریان این استرس و نگرانی قرار گیرد و تا بتوانید با کمک هم ، رابطه‌ای به دور از اجبار ، نگرانی و استرس داشته باشید . معاشقه ، نوازش و محبت از مهم ترین پیش زمینه ‌هایی است که یک زن در کنار همسر می‌تواند اجرا کند تا همه چیز به بهترین شکل ممکن پیش رود .

 

نکات آموزشی شب زفاف

 

وظیفه مرد در شب عروسی چیست ؟

با توجه به آناتومی بدن آقایان و خانم‌ها ، طبیعی است که آقایان هیچ درد و نگرانی را تجربه نخواهند کرد . داشتن استرس برای آقایان هم امری طبیعی است ، اما می ‌توان به جرات گفت که نگرانی آن‌ها در حد خانم‌ ها نخواهد بود . پس شما به‌ عنوان همسر وظیفه ایجاد آرامش و اطمینان خاطر از همکاری در حین رابطه جنسی را دارید .

ایجاد آرامش و کاهش نگرانی در مورد رابطه جنسی ، به همسر شما کمک می ‌کند تا با آرامش خیال و به دور از استرس ، در شکل گیری یک رابطه جنسی خاطره انگیز و موفق همکاری کند . وظیفه مرد ایجاد آرامش ، اطمینان خاطر ، جلب اعتماد ، نوازش و محبت بی چون و چرا به همسر است . بیشتر بخوانید: سالن عقد کرج

 

نکاتی برای آمیزش بهتر

برای آمیزش بهتر و درد کم در اولین تجربه رابطه جنسی باید به نکات زیر را توجه ویژه کرد ، این نکات عبارتند از :

– معاشقه طولانی تا رسیدن به مرحله ارگاسم

– استفاده از ژل لوبریکانت

– بهتر است خانم شما لبه تخت دراز بکشد. جوری که پاهای وی کاملا روی زمین قرار بگیرد،در این صورت کمترین درد و فشار به خانم شما وارد می شود .

– همسرتان (خانم) را باید قبل از نزدیکی از نظر روحی آماده کرد .

– درصورت داشتن درد شدید از ادامه نزدیکی خودداری کنید .

پارگی پرده بکارت معمولا دارای خونریزی کم است . البته این قضیه به جثه زن و سن دختر هم بستگی دارد در بعضی از موارد پرده دختر با نزدیکی پاره نمی شود . در این حالت حتما باید با جراح زنان مشورت نمود تا وی به روش جراحی پرده براشته شود . تا 33 روز پس از نزدیکی خونریزی بسیار جزئی ، طبیعی است و نباید نگران بود .

 

نکات آموزشی شب زفاف

در شب زفاف عجله ممنوع

ازمهم ترین نکات آموزشی شب زفاف این است که ممکن دختر و پسر ها در این شب مرتکب شوند عجله است ، در هیچ کتابی نوشته نشده است که در شب اول عروسی باید پرده بکارت از بین برود ، پس به شما عزیزان تاکید می کنم که اگر در شب اول عروسی آماده روحی و جسمی کافی را ندارید به هیچ عنوانن اقدام به برداشتن بکارت نکنید بلکه این کار را به روز های آینده که همراه با آمادگی کامل باشید موکول کنید . بیشتر بخوانید: وظايف خانواده داماد در بله برون

 

رعایت آداب ، احکام ، عبادات و اعمال شب زفاف در اسلام 

1 . اتاق حجله را قبلاً باید از نظر نور ، حرارت ، تهویه هوا ، صدا ، بوی عطر و … آماده کرد و انتخاب اتاق ، به گونه ای باشد که امکان ورود فردی به صورت سرزده و ناآگاه درآن نباشد و حتی کودکی در آن اتاق و لو در خواب نباشد  .

2 . حتما قبل از نزدیکی حمام کنید و خودتون را بشویید و بوی عطر بدهید . اگر با بوی عرق و بوی بد وارد یک رابطه بشوید ، روی تمرکز و فکر همسرتان اثر منفی می گذارید .

3 . در اسلام توصیه شده که عروس ، وضو بگیرد . سپس آرایش کرده و در حجله منتظر داماد بماند . پسر وارد حجله شود و همسر خود را نگران نکند . این انتظار خیلی طول نکشد و داماد بلا فاصله وارد حجله شود و با آهنگی زیبا و آهسته به عروس سلام کند و هیچ کلمه ای از تعارفات به دنبال نداشته باشد و نگاهش به همسر باشد . عروس باید نگاهش به زمین باشد و به آهستگی به همان اندازه ای که شوهرش می فهمد ، همان کلمه سلام  را پاسخ گوید و خیلی متواضع باشد . داماد اجازه بخواهد که در کنار عروس خانم بنشیند و دختر هیچ جوابی ندهد و ساکت بماندو اینک آغاز زندگی مردانگی و زنانگی با نام خدا شروع می شود .

4 . داماد به عروس پیشنهاد کند که دو رکعت نماز مستحبی در اتاق حجله بخوانند .

امیدواریم نکات آموزشی شب زفاف برای شما مفید بوده باشد و این شب به بهترین شب زندگی شما تبدیل شود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *