نماد سایت سالن عقد نقره

دیزاین سفره عقد

5/5 - (4 امتیاز)

دیزاین سفره عقد از رسومات قدیمی در ازدواج ایرانیان بوده و هنوز برای هر ایرانی در همه جای دنیا از زیبا ترین سفره ها برای پیوند ازدواج رسمی به شمار میرود. قبل تر اجداد ما اعتقاد داشتند که سفره عقد و وسایل آن میتوانند به همراه خود خوشبختی و عاقبت به خیری میان زوجهای جوان بیاورند ؛ از گذشته تا اکنون سفره ای پهن شده و بر روی آن با وسایلی مختلف تزیینات زیبا و جذاب تهیه میشود، این تزیینات و چیزهایی که بر سر سفره قرار می گیرند هرکدام پیامی دارد که عروس و داماد در کنار آن با خطبه عاقد و کلام قرآن رسما ازدواج میکنند.

 

سفره عقد

سفره عقد از انواع سفره های سنتی در ایران است که در هنگام برگزاری مراسم عقد یا عروسی چیده می شود و عروس و داماد بر سر این سفره می نشینند و به خطبه عقد گوش می دهند. تزیین سفره عقد از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر شما تمایل دارید عکس هایی با کیفیت و جذاب از مراسم عقدکنان و عروسی خود به یادگار داشته باشید بهتر است سفره عقدتان را به زیباترین شکل ممکن بچینید.

 

سالن عقد نقره به روزترین کامل ترین ست های جا حلقه ای ، قند و پارچه قند ساب را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد که باعث می شود در هزینه های شما صرفه جویی شود.

در قدیم سفره ی عقد توسط خانواده ی زوجین چیده میشد. بدین صورت که خانواده ی داماد آن را تهیه می کردند و سپس در مراسم بله برون آن را به منزل عروس می بردند و وظیفه ی چیدمان آن بر عهده ی خانواده ی عروس بود.

عقد کنان جزو یکی از مراسمات ازدواج زوجین ایرانی است که از دیرباز تا کنون با تشریفات و تزیینات خاص خود در میان خانواده‌های ایرانی در سراسر جهان برگزار می‌شود و از ارج و قرب بالایی برخوردار است.

حواستان باشد قبل از چیدمان سفره عقد اول باید وسایل ضروری مثل قرآن و آیینه و شمعدان و نبات و نقل و سکه و فندق و گردو و تخم مرغ و گل و میوه و نان و پنیر و سبزی و عسل و کله قند را تهیه کنید همینطور میتوانید برای چیدمان سفره عقد از طبق رسم و رسومات خود از اجزای دیگر مثل گلاب و اسفند و دانه خشخاش و نمک و برنج و چای کندور را هم به کار بگیرید.

تزیینات زیبا و خلاقانه برای سفره عقدکنان

توجه داشته باشید که قبل از چیدمان سفره عروسی و عقد ابتدا باید وسایل ضروری نظیر قرآن و آیینه و شمعدان و نبات و نقل و سکه و فندق و گردو و تخم مرغ و گل و میوه و نان و پنیر و سبزی و عسل و کله قند را تهیه کنید همچنین می توانید برای چیدمان سفره عقد از طبق رسم و رسومات خود از اجزای دیگری نظیر گلاب و اسفند و دانه خشخاش و نمک و رازیانه و برنج و چای کندور نیز استفاده نمایید.

بعد از تهیه اجزای مورد نیاز برای سفره عروسی و عقد باید به چیدمان و تزیینات سفره عقد بپردازید. گل آرایی و میوه آرایی و شمع آرایی برای سفره عروسی و عقد از اهمیت زیادی برخوردار است همچنین انتخاب ظروف برای سفره نیز دارای اهمیت است و شما می توانید از انواع ظرف های کریستال و نقره ای و سیلور و … برای چیدمان سفره عید استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که اگر شما تمایل دارید سفره عقدتان را به صورت سنتی و کلاسیک بچینید بهتر است از پارچه های قلم کار و ترمه استفاده نمایید. برای چیدمان سفره های عروسی و عقد با سبک مدرن نیز می توانید از انواع تورهای رنگی و پارچه دانتل استفاده نمایید.

خروج از نسخه موبایل