15 نکته مهم در خصوص روابط در دوران نامزدی و عقد

15 نکته مهم در خصوص روابط در دوران نامزدی و عقد

Rate this post

15 نکته مهم در خصوص روابط در دوران نامزدی و عقد کلمه “نامزدی” به معنای زدن نام است و در آن نام زن به عنوان زوجه بر مرد و نام مرد به عنوان زوج بر زن نهاده می‌شود. به عبارتی نامزدی یا وعده ازدواج، قراردادی است که بین دو نفر، به منظور ازدواج در آینده، نهاده می‌شود. دوران نامزدی دورانی است که پس از توافق اولیه آنها برای ازدواج در آینده آغاز شده و با بستن قرارداد نامزدی یک تعهد اخلاقی ایجاد می‌شود.

طرفداران دوران نامزدی در دو گروه مذهبی و غیرمذهبی جای دارند. طرفداران مذهبی معتقدند که هرگونه رفت و آمد و معاشرت دختر و پسر بدون عقد موقت یا عقد دایم، خلاف شرع است و به همین دلیل نامزدی بدون محرمیت را نادرست می‌دانند. منظور این گروه از دوره نامزدی دوران میان عقد و عروسی است. در گروه مذهبی، چون اعتقاد به عقد دارند، کلیه شرایط به نوع عقد که موقت یا دائم است دارد.

اما اعتقاد گروه دوم به این صورت است که ارتباط قبل از عقد را نامزدی می دانند. و با رفت و آمد و معاشرت دختر و پسر باهم مشکلی ندارند. در ادامه این مقاله از سالن عقد نقره در کرج همراه باشید تا 15 نکته مهم در خصوص روابط در دوران نامزدی و عقد را به شما بگوییم.

 

15 نکته مهم در خصوص روابط در دوران نامزدی و عقد

1- معجزه‌ای به نام دوستت دارم در دوران عقد تا ازدواج و بعد از آن زوج ها باید بدانند که محبت یک مفهوم نظری است که در قلب مکتوم است اما مودت یک واژه و مفهوم عملی است که باید ابراز شود.

 

2- چشم و همچشمي ها و توقعات بي جا ممنوع

گاهي مشاهده مي شود كه دختر و پسر يا خانواده هايشان از هم توقعات بي جا دارند و بارهاي سنگيني را بر هم تحميل مي كنند و دوران شيرين را تلخ مي نمايند. اين توقعات معمولاً مادي و برخاسته از چشم و همچشمي ها و رسومات غلط است. بیشتر بخوانید: سالن عقد در کرج 

 

چشم و همچشمي ها و توقعات بي جا ممنوع

3- با رسوم خانواده ها آشنا شوید

آشنایی و دوران نامزدی تنها آشنایی دختر و پسر با هم نیست بلکه در این دوران شما با فرهنگ و رسوم خانواده طرف مقابل نیز آشنا می شوید. یادتان باشد که شاید از دیگران بشنوید که من با خودش ازدواج می کنم نه با خانواده اش. اما این نکته را کمتر کسی متذکر می شود که دختر یا پسری که قرار است با او ازدواج کنید از بطن همین خانواده آمده است.

پس طبیعی است که لازم باشد با رسم و رسوم خانواده او آشنا شوید و سعی کنید تا جایی که می توانید از خود در برابر آن ها انعطاف نشان دهید.

 

با رسوم خانواده ها آشنا شوید

4- گاهی اصلا مهم نیست که ما چه قدر نسبت به همسرمان محبت قلبی داریم بلکه مودت عملی ما مهم است. خرید یک شاخه گل برای همسرمان نشان می دهد که محبت ما به همسرمان بدون عمل نیست.

 

5- سر مراسمات مختلف با هم به توافق برسید

هیچکس دوست ندارد یک زوج تازه عقد و یا تازه نامزد را در حال نزاع و دعوا ببیند. اغلب هم به دلیل نا آشنا بودن با رسوم در زمان اجرای مراسمات است. لازم است قبل از عقد و شروع دوران نامزدی در مورد سالن عقد، هزینه ها و خیلی مسائل دیگر با بزرگتر ها صحبت کنید. این مراسمات و رسومات اگر درست به جا آورده نشوند می توانند دست مایه جنگ ها و اعصاب خوردی های زندگی در آینده ای نزدیک باشند.

6 – امروزه روان شناس ها بررسی کرده و متوجه شده اند که بعضی جملات به دلیل قوی بودن حافظه بلند مدت خانم ها، از ذهن شان پاک نمی شود. بهتر است زن و شوهرها در همه لحظات زندگی شان از جملات محبت آمیز استفاده کنند و فکر نکنند فقط در مواقعی که سرشار از عشق هستند، باید جملات احساسی بیان کنند.

 

7- در دوران عقد و نامزدی به هم توجه کنید

یکی از اصلی ترین نیاز هایی که هر دختر و پسر جوانی با آن رو به رو می شوند نیاز به دیدن شدن و دوست داشته شدن است. اصل ازدواج بر روی عشق و محبت است و نکته مهم برای برآورده کردن این اصول و نیاز ها توجه کردن به هم است.

به یک دیگر توجه کنید. قرار نیست با کادو های گران قیمت خود و طرف مقابل را معذب کنید. شما با توجه های کوچک مانند کلمات محبت آمیز، مانند یک سلام به همراه لبخند و یا جویا شدن حال همدیگر این پیغام را ارسال می کنید: تو برایم مهمی و من تو را دوست دارم.

 

در دوران عقد و نامزدی به هم توجه کنید

8- در دوران عقد تا ازدواج و پس از آن نیز تاریخ مناسبت های مهم زندگی مشترک تان را از همین روزهای ابتدایی، یادداشت کنید تا فراموش نکنید! تاریخ عقد، ازدواج، تولد یکدیگر و… برای خانم ها به خصوص در روزهای ابتدایی دوران عقد و زندگی مشترک، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بیشتر بخوانید: بهترین محضر عقد کرج

 

9- در روابط در دوران نامزدی به فکر تغییر طرف مقابل نباشید

یکی از اشتباهاتی که اغلب دختران و پسران جوان در ابتدای دوران عقد و نامزدی مرتکب می شوند این است که می خواهند طرف مقابل را تغییر دهند. حتی برخی از موارد را دیده ایم که طرفین در این فکر بوده اند که بعد از رفتن زیر یک سقف همه چیز درست می شود.

بگذارید یک حقیقت را هرچند تلخ همین حالا به شما بگویم. هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. تمامی رفتار هایی که می بینید حاصل تربیت و شرایطی هستند که در طی سال ها شکل گرفته اند و شاید برای عوض کردن آن ها نیز سال ها زمان لازم باشد. پس اگر فکر می کنید رفتارهایی مانند خساست و یا بد دلی را مشاهده می کنید هیچ وقت امیدوار نباشید که طرف شما عوض می شود!

 

در روابط در دوران نامزدی به فکر تغییر طرف مقابل نباشید

10- پیراهن جدید شوهر یا مدل موی جدید خانم، اگر با واکنش خوب همسرش روبه رو شود، نشان دهنده این است که زوجین خیلی به هم اهمیت می دهند و همین در تقویت پایه های یک زندگی مشترک تاثیر زیادی دارد.

 

11- حرف روابط گذشته را پیش نکشید

اگر اکنون با یک فرد جدید نامزد کرده اید دیگر حق ندارید از روابط گذشته خود صحبت کنید. حتی حق ندارید که در مورد خواستگاران و یا خواستگاری هایی که رفته اید صحبت کنید. حتی از نظر مقایسه ای هم این کار بسیار اشتباه است.

برخی موارد در روابط در دوران نامزدی و عقد مانند روابط گذشته و صحبت کردن در مورد آن ها حس بسیار بدی را به شریک زندگی شما خواهد داد. شاید شما هیچ منظوری نداشته باشید اما این ناخواسته این پیغام را ارسال می کنید: من هنوز به روابط گذشته فکر می کنم و مدام در ذهنم دنبال مقایسه تو با افراد در روابط پیشین هستم.

12- بعضی از دختران در دوران عقد، از برآورده کردن کوچکترین خواسته های همسر را به رفتن زیر سقف مشترک موکول می کنند و نمی دانند که اشتباه آن‌ها تا چه حد می تواند به رابطه ی سالم شان ضرر وارد نماید. بیشتر بخوانید: سالن عقد مجلل در کرج

 

حرف روابط گذشته را پیش نکشید

13- در روابط در دوران نامزدی و عقد راز نگهدار باشید

یادتان باشد چه در دوران نامزدی و چه در دوران ازدواج هیچ راز دو نفره ای را بین خودتان را با دیگران حتی خانواده یا دوست صمیمی در میان نگذارید.

حتی رازهای خانوداگی خود را نباید با شریک خود در میان بگذارید. ممکن است در بین حرف هایی که می زنید سو تفاهم ایجاد کرده و احترام و اعتمادی که بین طرفین وجود دارد با عدم راز داری شما به راحتی خدشه دار شود. حقیقاتا درست کردن چنین رابطه هایی هم بسیار سخت خواهد بود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *