زیباترین مدل های دسته گل برای عقد محضری 1401 | 20 مدل بسیار قشنگ

دسته گل برای عقد محضری

Rate this post

معمولا تازه عروس ها این سوال را در ذهن خود دارند که مدل دسته گل برای عقد محضری چگونه باید باشد. معمولا در انتخاب دسته گل عروس خانوم ها بسیار با تردید عمل می کنند؛ دلیلش هم این است که دسته گل عروس بسیار در دید است و انتخاب درست و مناسب آن، باعث زیبایی بیشتر و خوش سلیقگی عروس خانوم در نظر دیگران می شود. عوامل بسیار زیادی در انتخاب یک دسته گل مناسب تأثیر می گذارند. در ادامه این مقاله از سالن عقد نقره کرج با ما همراه باشید.

تاریخچه‌ دسته گل عقد و عروسی

در دوران باستان اعتقادهای ماورائی زیادی وجود داشت و بشر همیشه از انواع و اقسام روش‌ها برای دور کردن شیاطین استفاده می‌کرد. برای اینکه در آن دانش کافی وجود نداشت، آدم‌ها از انواع داروها، معجون‌ها، ابزارهای دست‌ساز و انواع شاخ و برگ گیاهان برای دور کردن بدی‌ها و جذب خوبی‌ها استفاده می‌کردند. این اعتقادات خود در مراسم عروسی آن دوران هم داشتند. به طوری که از لباس عروس انواع و اقسام گل و گیاه و ادویه آویزان می‌کردند تا شیاطین و نیروهای منفی را از عروس دور کنند.

این مراسم تا دوران سلطنت ملکه‌ی ویکتوریا ادامه داشت. تا اینکه در این دوره، گل‌های زیبا و شکوفه‌های درختان نیز به لباس عروس و مراسم عروسی اضافه شدند. نمونه امروزی دسته گل عروس توسط ملکه‌ی ویکتوریا در زمان ازدواج با پرنس آلبرت محبوب شد. در آن زمان اغلب عاشقان، گل‌های مختلفی را به عنوان راهی برای بیان عشق خود برای معشوق می‌فرستادند و هر گل معنای خاصی داشت. همین امر باعث شد تا گل به رکن اصلی مراسم عروسی تبدیل شود و در نتیجه انتخاب نوع و رنگ گل هم بسیار مهم شد.

همین جا شاید بد نباشد بگوئیم که در زمان ملکه‌ی ویکتوریا معانی مربوط به هر گل و رنگ آن متفاوت بود. مثلاً گل نرگس نماد غرور و زیبایی معنوی به شمار می‌رفت و رنگ زرد همین گل نشان احترام و خوشبختی بود. یا مثلاً گل داودی نشان شادی و زندگی طولانی بود. رنگ قرمز آن نماد عشق و رنگ سفید آن نشان حقیقت بود.

دسته گل برای عقد محضری به صورت حلقه ای

عروس خانم‌هایی که قصد دارند تنها یک مراسم عقد مختصر در محضر عقد برگزار کنند، می‌توانند برای زیباتر شدن عکس‌هایشان یک دست بند حلقه‌ای شکل که گل‌های به کار رفته در آن با گل‌های دسته گل اصلی‌شان ست شده است انتخاب کنند و آن را دور مچ دست خود ببندند. این مدل بسیار جدید و به روز است و اکثر عروس خانم‌هایی که مراسم عقدشان در تشریفات عقد کرج انجام می‌شود از این سبک بسیار استقبال کرده‌اند.

رنگ دسته گل عروس و معانی آن

شاید برایتان جالب باشد که هر مدل دسته گل دارای معانی مختلفی است و این انتخاب به سلایق خودمان برمیگردد. یکی از گل هایی که همه دوستش دارند و مورد علاقه عموم مردم است، گل رز است. گل رز دارای رنگ های زیادی است که هر رنگ مفهوم و نماد خاصی را تداعی می کند.

رنگ قرمز: رنگ قرمز گل رز، مفهوم عشق را منتقل می کند. معروف ترین صورت گل قرمز، تعداد 12 تای آن است که مفهوم عاشقت هستم و باهات می مانم را می دهد.

رنگ زرد: رنگ زرد در رنگ گل رز، نماد دوستی و محبت است و باعث شاد شدن و حالت خوب و خوش زندگی می شود.

رنگ سفید: رنگ سفید در گل رز،به معنای پاکی و صداقت در عشق است.

رنگ نارنجی: رنگ نارنجی،نماد عشق آتشین و شور و علاقه است که مفهومی تنگاتنگ با رنگ قرمز دارد.

رنگ صورتی: مفهوم مهربانی و لطف و دوستی است و به رابطه معنای لطافت می بخشد.

برای پاسخ به سوال مدل دسته گل پاییزی عروس چگونه باید باشد،در این مرحله،انتخاب رنگ مناسب و معقول به عروس کمک می کند تا بهترین مدل دسته گل را برگزیند.

گل‌های مناسب دسته گل عقد

بعد از آشنائی با تاریخچه‌ی استفاده ازدسته گل برای عقد محضری در مراسم ازدواج، احتمالاً برایتان سؤال است که چه گل‌هایی مناسب این دسته‌گل هستند؛ مخصوصاً که در بالا هم گفتیم که هر کدام از گل‌ها و رنگ‌های آنها می‌توانند مفاهیم مختلفی در خود داشته باشند.

در پاسخ باید بگوئیم که انتخاب گل‌ها به سه فاکتور اصلی وابسته است:

سلیقه‌ی شخصی عروس و داماد

رنگ لباس و اکسسوری‌های مراسم عقد

فصل و زمان برگزاری مراسم عقد

در اولین مرحله این شما هستید که بر اساس سلیقه‌ی شخصی خودتان سراغ سفارش دسته گل می‌روید. اما بدون شک این کار را باید بر اساس رنگ و تم تشریفات مراسم عقد خود انتخاب کنید. در ضمن اینکه همه‌ی گل‌ها در همه‌ی فصل‌ها در دسترس نیستند و نمی‌توانید مثلاً گل‌های فصل سرما را در مراسم تابستانی خود استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *