15 ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی

15 ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی

4.7/5 - (3 امتیاز)

15 ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی برگذاری عقد و نامزدی یکی از مهم ترین مراسم هایی است که در طول عمرتان برگزار می کنید زیرا نقطه آغازی برای ورود شما به یک خانواده دیگر و فامیل و اقوام همسرتان می باشد. قبل از مراسم نامزدی تمام اقوام همسر شما از شما در ذهن خود یک علامت سوال بزرگ ساخته اند و پاسخ به این علامت سوال بزرگ در مراسم نامزدی برای آنها میسر می شود.

پس نوع رفتار و نوع برخورد شما، نوع تعامل شما با همسر، پدر، مادر و خواهر و برادر او، مدل لباس نامزدی، خریدهای نامزدی، تزئینات نامزدی و تک تک قسمت های مراسم نامزدی همگی در برطرف شدن این علامت سوال بسیار موثر هستند.

برای خلاقیت در جشن ازدواج لازم نیست حتما کار های خارق العاده ای با هزینه های بالا انجام داد. فکرهای باز منبع ایده های بکر و تازه برای اینجور مراسمات هستند. تزیین جام های نوشیدنی، گیفت عروسی ها و شیرینی ها، تزیینات کارت دعوت های جشن ازدواج، تزیین میوه و کیک، ماشین عروس، وسایل سفره عقد به عهده کیست و …. می تواند در جالب شدن جشن عروسی تاثیر گذار باشد.

برگزاری مراسم و جشن نامزدی

بازه زمانی بین آشنایی یک زوج و عقدکنان آنها، دوران نامزدی نامیده می شود. این مراسم در هر شهر و کشوری، به گونه ای متفاوت برگزار خواهد شد. جشن نامزدی از اولین مراسم های است که زوج های جوان قبل از پیوند با یکدیگر، برگزار می کنند. ایرانیان از قدیم برای جشن های هفت شبانه روز شان، شهرت زیادی داشتند.

مراسم نامزدی چیست؟

مراسم نامزدی مراسمی شیرین و به یاد ماندنی بین دو خانواده  (عروس و داماد ) می باشد که بعد از آشنایی بیشتر آنها از یکدیگر ، تصمیم می گیرند صورت رسمی و جدی تری به رابطه ی خود ببخشند و روابط خود را نزد خانواده هایشان علنی سازند تا پدر و مادرهایشان نیز بتوانند همراهی بیشتری با فرزندانشان و شریک انتخابی زندگی آینده آنها داشته باشند.

مراسم نامزدی به شکل های گوناگون و متفاوتی در هر خانواده با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم آنها برگزار می شود.  بعضی از خانواده ها تمایل دارند مراسمی با شکوه و مجلل برگزار کنند و افراد بیشتری از فامیل و دوستان خود را دعوت کنند، تا آنها را نیز شریک شادی و جشن خود کنند، تا از این طریق دیگران نیز مطلع از رسمیت بخشیدن رابطه دختر و پسر آنها شوند.

ممکن است خانواده ای تمایل نداشته باشند مراسم نامزدی بزرگ و پر جمعیتی داشته باشند و ترجیح آنها بر این باشد که  فقط دو خانواده و بزرگ تر های فامیل در این مراسم شرکت کنند . 

ایده عکس با حلقه نامزدی

مانند : پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها ، عمه و خاله …

گاهی بعد از اینکه خطبه عقد بین عروس و داماد خوانده می شود و از زمان گفتن بله عروس خانوم تا زمانی که جشن عروسی خود را برگزار کنند و به خانه ی خودشان بروند، فاصله زمانی بین آن را، دوران نامزدی می گویند .
بعضی از خانواده ها با توجه به عقاید مذهبی و اعتقاداتشان برای اینکه دختر و پسر به هم محرم شوند تا راحت تر بتوانند رفت و آمد و تعامل داشته باشند در جشن نامزدی،  صیغه  محرمیت،  نیز می خوانند  و معمولا در آن شب خانواده ها، شرط و شروط های خود را در مورد محضر عقد و مراسمی که پیش رو دارند را می گذارند و قول و قرار های خود را مشخص می کنند.

مخارج جشن نامزدی به چه شکل است؟

در تمام نکات لازم در مورد جشن نامزدی معمولا خانواده عروس، میزبان هستند و خانواده داماد به عنوان مهمان، به خانه پدر عروس می آیند. مخارج جشن نامزدی بنابر رسومات هر شهر و هر خانواده، متفاوت است. رسم بعضی خانواده ها به این صورت است که تمامی مخارج بر عهده خانواده عروس است و در بعضی خانواده ها، هر دو طرف عروس و داماد، برای این کار شریک هستند. در برخی از فرهنگ های ایران، خانواده عروس تنها باید مکانی برای برگزاری مراسم تهیه نمایند و خانواده داماد میوه و شام مراسم را متحمل می شوند.

 

جشن نامزدی به عهده کیست؟

جشن نامزدی اولین مراسمی است که عروس و داماد ازدواج خود را جشن می گیرند و اولین باری است که افراد فامیل و اقوام این تازه واردان به خانواده را می بینند و می شناسند. برای جشن نامزدی هم رسم و رسوم متفاوتی در بین خانواده ها وجود دارد اما معمولا هزینه های برگزاری جشن نامزدی اعم از تالار، میوه و شیرینی و گاهی شام بر عهده خانواده عروس است اما مدل لباس عقد محضری و هزینه آرایشگاه عروس را خانواده داماد باید تقبل کنند.

در جشن نامزدی نیز هدایایی از طرف خانواده داماد برای عروس تهیه می شود که این هدایا همان خریدهای نامزدی هستند. کیف و کفش، پارچه مجلسی (گیپور، حریر، ساتن، دانتل یا …) یا لباس دوخته شده مجلسی، نیم ست طلا، لوازم آرایش و شاخه نبات که در بین بعضی خانواده رسم بر این است که شاخه نبات و قرآن را خانواده عروس خریداری می کنند، اما بعضی اوقات نیز شاخه نبات را خانواده داماد تهیه می کنند و به همراه خریدهای نامزدی برای عروس خانم هدیه می آورند. 

 

خرید جشن نامزدی چیست؟

همان‌طور که همه شما عزیزان تا حدودی در جریان این جشن‌ها و رسم و رسوم‌ها در محضر عقد در جهانشهر کرج هستید، بعد از خواستگاری مراسم بله برون برگزار می‌شود، در این مراسم هر دو خانواده در رابطه با برگزاری جشن‌هایی که بعد از این برای عروس و داماد می‌گیرند، تصمیم گیری کرده و به یک نتیجه کلی می‌رسند. برنامه ریزی خرید نامزدی و لوازم موردنیاز برای فراهم کردن مقدمات عقد و عروسی در همین زمان صورت می‌گیرد.

اولین تصمیم خانواده‌ها، تعیین زمان مناسب برای عقد و نامزدی است. خرید عروسی با خرید عقد (نامزدی) چندان فرقی نمی‌کند. این خرید به‌عنوان اولین خرید عروس و داماد در اولین قدم زندگیشان، شناخته می‌شود. بهترین کار برای سرعت بخشیدن و برنامه‌ریزی دقیق، تهیه یک لیست خرید عقد برای عروس و داماد است تا بتوانید به راحتی شیرین‌ترین لحظات را در کنارهم برای خرید کردن داشته باشید و هیچ وسیله‌ موردنیازی از قلم نیفتد.

 

15 ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی

 

چه موقع برای جشن نامزدی برنامه ریزی کنیم؟ 

برگذاری مراسم عقدوعروسی در چه ایامی مناسب نیست؟ برای این که تصمیم بگیرید این جشن رو برپا کنید یا نه باید در درجه اول ببینید رسم و رسومات هر دو خانواده چگونه هست و غیر از اون شما علاقه به برگزاری یک جشن نامزدی دارید یا نه، زیرا این مراسم به نام شماست و شمایین که بعدا میخواین از خاطره ش بیشترین لذت رو ببرین.

ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی حالا اگه تصمیم دارین که مراسم نامزدی رو برپا کنید از چه موقع باید براش برنامه ریزی کنید و از کجا باید آغاز کنید؟ پاسخ این سؤال به این بستگی داره که مراسم نامزدی تو ذهن شما تو چه ابعادیه.قصد دارین یه مهمونی کوچیک خانوادگی یا خودمانی بگیرین یا یه جشن بزرگ و مجلل.

نخستین کار برای آغاز، نوشتن فهرست مهمون ها می باشد، تا پس از معلوم شدن تعداد مهمونهای شما بتوانید معلوم کنید که چه مکانی برای برگزاری این مراسم خوبه، توی این بخش، بزمینه به شما کمک میکنه تا با داشتن چک فهرست مهمونهاتون یه برنامه ریزی درست رو آغاز کنید.

برای یه مهمونی صمیمی و کوچک تر شما خيلي سریعتر و راحت تر میتونین برنامه بریزید به زمان زيادي نیاز ندارید ولی چنانچه تمایل دارید که تعداد مهمون بیشتری توی جشن نامزدیتون حضور داشته باشن بهتره از دو سه ماه قبل برنامه ریزی رو آغاز کنید.

 

آداب و رسوم مراسم نامزدی

آداب و رسوم مراسم عقد محضری نیز مثل تمام مراسم ها نیاز به برنامه ریزی دارد، مانند تعیین زمان برگزاری مراسم و نحوه پذیرایی و غیره را در بر دارد. به عنوان مثال تعیین زمان مراسم نامزدی رسم و رسوم خود را دارد و بستگی به نوع سنت و تصمیم افراد یا خانواده ها وجود دارد.

بعضی از خانواده تمایل دارند که پس از آشنایی دختر و پسر مراسم نامزدی را برگزار کنند و خانواده های دو طرف باهم بیشتر آشنا بشوند و بیشتر رفت و آمد کنند، اما بعضی دیگر از خانواده ها دوست دارند که دخترو پسر بعد از مدتی که کار های خود را کردند مانند تهیه مسکن و درس خواندن، مراسم نامزدی را برگزار کنند.

تعیین مراسم نامزدی در کشورهای مختلف متفاوت است به خصوص در کشورهای مذهبی بسیار رایج شده است که در عیدهای مذهبی این مراسم برگزار شود به این دلیل که افراد اعتقاد دارند این روزها خوش یمن می باشند. حتی در شهرهای ایران نیز متفاوت است.

 

آداب روسوم جشن عقد ایرانی چیست؟

15 ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی

1- تزئینات نامزدی با بادکنک آرایی و گل آرایی

تزئینات میز نامزدی از آنجا حائز اهمیت می شود که علاوه بر حس خوب شما نسبت به مراسم نامزدی و هم چنین عکس های یادگاری زیبا و به یادماندنی در تفکر اولیه خانواده داماد نسبت به شما نیز بسیار تاثیرگذار است. نوع سلیقه، وضعیت مالی و هنرمندی شما برای فامیل جدیدی که عضو آن شده اید در نگاه اول از روی تزئینات میز نامزدی شما مشخص می شود.

یکی از بهترین و مدرن ترین روش های تزئینات نامزدی بادکنک آرایی و گل آرایی است به طوری که در بسیاری از جدیدترین مدل های دکوراسیون نامزدی صرفا از انواع بادکنک از جمله بادکنک های کروم، لاتکس براق، بادکنک های شب تاب یا ال ای دی، فویلی و بادکنک های ORBZ و بادکنک های پاستلی و نئون استفاده می شود.

گل آرایی نیز به نوبه خود از اصلی ترین مدل های تزئین میز نامزدی است که برای نامزدی هایی که در فصل بهار و تابستان برگزار می شوند از بهترین و به صرفه ترین انتخاب ها هستند البته به شرطی که از گل های فصلی استفاده نمایید.

آرک های فلزی و پی وی سی از جمله متریال هایی به شمار می روند که این روزها به سرعت در حال رواج در طراحی های دکوراسیون عروسی و نامزدی هستند. آرک هایی به صورت گرد، مربعی یا در مدل های فانتزی مثل قلب که برای تزئین آنها از گل آرایی استفاده شده است در زیبایی تزئینات نامزدی شما نقش بسزایی دارند.

توجه داشته باشید که برای دکوراسیون بهتر است به سنت ها هم پایبند باشید. قرار دادن قرآن به عنوان نماد مذهب و ایمان، ظرف گندم یا برنج بعنوان نماد برکت و عسل برای شیرینی و به عنوان نماد مبارکی و میمنت این پیوند روی میز نامزدی جزو سنت ها است.

 

تزئینات نامزدی با بادکنک آرایی

تزئینات نامزدی با گل آرایی

2- سخنرانی بهترین دوست

از مواردی که در عروسی های خارجی بسیار بخش جذاب و محبوبی است سخنرانی بهترین دوست داماد و عروس یا ساقدوش های آن ها است. به این صورت است که پس از صرف شام بهترین دوست داماد یا عروس متنی را که از قبل آماده کرده را شروع به خواندن برای حضار می کند.

3- جاحلقه ای را نادیده نگیرید!

15 ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی ، برگذاری و تشریفات عقد و نامزدی یکی از مهم ترین مراسم هایی است که در طول عمرتان برگزار می کنید زیرا نقطه آغازی برای ورود شما به یک خانواده دیگر و فامیل و اقوام همسرتان می باشد. قبل از مراسم نامزدی تمام اقوام همسر شما از شما در ذهن خود یک علامت سوال بزرگ ساخته اند و پاسخ به این علامت سوال بزرگ در مراسم نامزدی برای آنها میسر می شود.

برای زیباتر شدن مراسم نامزدی خود به تک تک قسمت های کوچک و بزرگ و جزئیات ریز هم توجه کنید. روکش های صندلی عروس و داماد، تزئینات چاقوی برش کیک و ظرف هایی که برای چیدن شیرینی ها و میوه ها استفاده می کنید مهم هستند، علاوه بر همه اینها جا حلقه ای از مهم ترین جزئیات مراسم نامزدی است. معمولا نگاه میهمان ها در جستجوی حلقه های شماست هم چنین حلقه ها و جاحلقه ای ها در بسیاری از عکس های شما هم مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه چند نمونه جا حلقه ای زیبا را مشاهده می نمایید.

 
جاحلقه ای را نادیده نگیرید!
 

4- سبک و استایل دکوراسیون نامزدی را متفاوت انتخاب کنیـد

ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی در تشریفات عقد کرج به دنبال استایل‌های روتین و تکراری بـرای طراحی دکوراسیون مراسم خود نباشیـد. از تیم تشریفات خود یاری بخواهیـد تا بتوانیـد فضا را به صورتی متفاوت و خاص تزئین کنیـد. معمولا تیم‌های تشریفات مراسم، دیزاینرهایی را بـرای دکوراسیون مراسم دارنـد کـه با مشورت شما و با شناخت مناسب از سلیقه و خواست شما به طراحی و اجرای دکوراسیون جشن مي‌پردازنـد. سبک روستیک یکی از استایل‌هایی است کـه علاوه بـر خاص و متفاوت بودن، دست شما را بـرای به خرج دادن هرگونه خلاقیتی باز مي‌گذارد. المان‌های چوبی، فلزی، گل و گیاه و رنگ‌های متنوع مي‌تواننـد در این سبک، مناظر خارق العاده‌ای را ایجاد نماینـد.

 

5- جعبه های سورپرایز یا شانسی های جذاب

هیچ تعریف مشخص و ثابتی برای مراسم نامزدی وجود ندارد و برنامه های  مراسم  نامزدی با توجه به نوع آشنایی شما با همسرتان و اینکه از اقوام یکدیگر هستید یا خیر ؟ و نوع فرهنگ و عقاید مذهبی غالب در خانواده و اقوام شما و همسرتان و حتی میانگین سنی میهمان های شما می تواند تغییر کند. البته معمولا چون مراسم نامزدی اولین دیدار شما با اقوام آقای داماد است بهتر است از ایده های نامتعارف و خیلی متفاوت، تابوشکنی ها، لباس های خاص و نمادین و رقص های تند و خاص پرهیز کنید و سعی کنید همه چیز در کمال وقار و با روش های روتین برگزار شود اما اگر مراسم نامزدی شما جزو میهمانی های صمیمانه و خانوادگی است یکی از راه های جذاب تر کردن مراسم نامزدی تهیه شانسی های جذاب است که می توانید مثلا حلقه ها را در آن ها قرار دهید و همراه با همسرتان یکی یکی آن ها را باز کنید تا بالاخره بسته ای که حلقه ها درون آن قرار گرفته است را بیابید.

برای درست کردن شانسی ها انتخاب های متنوعی وجود دارد. بادکنک ها که برای بازکردن آنها باید آنها را ترکاند یا جعبه های کادوی کوچک و بزرگ که برای باز کردن آنها باید روبان آنها را باز نمود که یک ایده جالب برای آنها این است که جعبه های خالی را پر از بادکنک های هلیومی کنید تا به محض باز کردن آنها بادکنک ها بالا روند و صحنه های به یادماندنی و زیبایی را رقم بزنند.

و اما یکی دیگر از ایده های سورپرایزی استفاده از قلب ها یا مکعب هایی است که که با مقوا و کاغذهای طلایی و رنگی ساخته شده و از سقف آویزان می شوند و باید با چاقو یا چکش آنها را شکافت. داخل بسته های سورپرایز پوچ پر از کاغذ های رنگی می شوند و به محض باز شدن آنها کاغذها به زیبایی فرومی ریزند و این کار را آنقدر ادامه می دهید که به حلقه ها یا هر چیز دیگری که به عنوان هدف جستجو  مشخص شده است، برسید. ساخت این شانسی ها بسیار راحت است و می توانید برای ساختن آنها خودتان دست به کار شوید.

 

6- نماد‌های مختلف از آداب رسوم شما در جشن عروسی

می‌توانید در گوشه و کنار باغ تالار عروسی از نماد‌های مختلف مربوط به فرهنگ، آداب و رسوم خود استفاده کنید. از شیرینی مخصوص شهر خود روی میز پذیرایی قرار دهید و یا از گل‌های موجود در محل زندگیتان برای گل‌آرایی تالار پذیرایی بهره بببرید. برای مثال اگر جنوبی هستید، در جشن عروسی خود از صدف‌های کوچک و بزرگ و رنگارنگ برای تزیینات استفاده کنید.

 

نماد‌های مختلف از آداب رسوم شما در جشن عروسی

 

7- گیف برای مهمان ها

ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی انتخاب مدل گیفت نامزدی یکی از مهمتـرین انتخاب بـرای عروس است. به تازگی مرسوم شده است کـه در مراسم نامزدی عروس و داماد یک هدیه به ميهمانان حاضر در جشن مي دهنـد، ميهمانان این گیفت را بعنوان یادگاری نگهداری مي کننـد، بـر این اساس زیبایی و جذابیت گیفت عروسی از اهميت خاصی بـرخوردار است. ایـده دیگری بـرای گیفت نامزدی مي توانـد شیشه های کوچکی باشد کـه درون آنها گیاه های طبیعی، دانه های نقل و حتی مي توان عکس های دونفره خود را درون این گیفت ها قرار دهنـد.

 

- گیف برای مهمان ها

8- رقص آخر

در پایان شب همه مهمانان را از پیست رقص خارج کرده و یک رقص دونفره و فقط با حضور شما دو تا داشته باشید. نگران نباشید. این حرکت غیر محترمانه نیست. این فقط یک خداحافظی باشکوه و یک هدیه به خودتان و مهمانانتان است. می توانید بعد از تمام شدن رقص دو نفره تان از مهمانان بخواهید به شما ملحق شده و همگی با هم یک رقص دسته جمعی و باشکوه برای اتمام جشن داشته باشید.

 

9- دسر پارتی!

طعم شیرینی و دسر برای اکثر افراد خوشایند و دوست داشتنی است. البته دلایلی مانند رژیم لاغری یا بیماری هایی مانند دیابت بعضی از افراد را از شیرینی ها و دسرها دور نگه می دارد اما یکی از ایده های برگزاری مراسم نامزدی که می تواند میهمانان شما را هیجان زده کند دسر پارتی است! تدارک دیدن انواع شیرینی های خشک و تر، انواع دسرهای میوه ای، ژله ای، کاراملی، شکلاتی، نسکافه ای و شیک های شکلاتی، نارگیلی، بستنی ها، کندی بارها، برج های ماکارون، توت فرنگی های شکلاتی و آبشار شکلات می تواند شیرینی، هیجان و شادی جشن نامزدی شما را به آسمان برساند!

 
15 ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی

10- پذیرایی خاص داشته باشید.

پذیرایی یک مجلس از جمله مواردی است که می‌توان در آن تنوع زیادی ایجاد کرد. مواردی مانند شیرینی و شربت از جمله پذیرایی‌های سنتی و مهم در هر جشنی می‌باشد. اما اضافه کردن پذیرایی‌های دیگر می‌تواند جشن را باشکوه‌تر جلوه دهد. برای مثال استفاده از انواع کاپ کیک، شکلات‌های خاص، انواع شیک، ژله، بستنی و انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم مانند نسکافه و آب میوه‌های مختلف می‌تواند یک پذیرایی به یاد ماندنی را برای جشن نامزدی شما ایجاد کند.

استفاده از آبشار شکلات از دیگر ایده‌های بسیار جدید و جذاب می‌باشد که استفاده از آن نه تنها جلوه ظاهری زیبا دارد بلکه جنبه پذیرایی نیز دارد. آبشار‌های شکلات معمولا برای روکش دار کردن کیک، شیرینی، میوه و… استفاده می‌شوند.

 

11- اختصاص قسمتی از جشن نامزدی به کودکان

خرابکاری های کودکانه، دستکاری دکوراسیون توسط بچه ها و حضور اتفاقی و نابجای آنها در عکس ها و صحنه های رقص و بریدن کیک همیشه یکی از مشکلات مراسم عروسی و نامزدی بوده است. شما می توانید با اختصاص دادن قسمتی از مراسم به کودکان و تدارک دیدن خوراکی های خوشمزه، وسایل بازی یا استخرهای توپ کوچک با هزینه ناچیزی این دردسرها را مدیریت کنید و علاوه بر اینکه هنر مدیریت، وقار و سلیقه خود را به دیگران نشان می دهید، احترام خود را نسبت به میهمان ها و مخصوصا خانواده هایی که بچه دارند نشان دهید، هم چنین با این کار خاطره خوب و زیبایی از جشن نامزدی خود برای بچه ها باقی می گذارید.

 

12- کارگردان سناریوی زنـدگی خود باشیـد!

یکی از ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی در دفتر عقد کرج جالب بـرای جذابیت بیشتـر مراسم نامزدی، نوشتن سناریویی دقیق و شیک از تمام لحظاتی است کـه بین شما و همسرتان از ابتدای آشنایی تا خواستگاری، رخ داده است. اولین دیـدار، لحظه عاشقی، شناخت هم، خواستگاری و دادن حلقه نامزدی به عنوان سکانس آخر ، مي‌توانـد فیلم جذاب و هیجان انگیزی را به وجود آورد کـه اکران آن در جشن نامزدی‌تان خالی از لطف نیست. بهتـرین موسیقی‌ها و تـرانه‌ها را انتخاب کنیـد و صحنه‌هایی از رقص دو نفره را نیز فیلمبـرداری نماییـد. این کار را مي‌توانیـد به کمک تیم تشریفات نامزدی و با بهره گیری از تجارب یک استودیو عکاسی و فیلمبـرداری عروسی حرفه‌ای مي‌توانیـد انجام دهیـد.

 

13- نامزدی را به جشن عشاق تبدیل نمایید.

یکی از ایده های زیبا و بسیار رویایی برای نامزدی این است که تمامی المان های مراسم نامزدی را به یک فرم انتخاب نمایید مثلا می توانید قلب یا گل سرخ را انتخاب کنید. تزئینات، بادکنک ها، شیرینی ها، دسرها، کیک، گیفت میهمان ها و حتی نوع نورپردازی ها را به شکل قلب یا گل سرخ انتخاب نمایید.

 

14- تزئین خریدهای نامزدی با جملات عاشقانه و اشعار زیبا

خریدهای نامزدی مثل کیف و کفش، جواهرات یا پارچه ها و لباس های مجلسی و لوازم آرایش علاوه بر اینکه در گوشه ای از میز نامزدی شما به نمایش گذاشته می شوند و در معرض دید میهمان ها قرار می گیرند سوژه عکس های مراسم نامزدی شما نیز قرار می گیرند پس به دنبال راه شیک و جذابی برای تزئین آنها باشید. یکی از ایده های تزئین خریدهای نامزدی می تواند نوشتن جملات عاشقانه و شعرهای زیبا روی آنها یا کاغذهای استیکر رنگی باشد.

 

15- گالری عکس داشته باشید

عکس های پشت سر هم شما از کودکی تا اکنون می تواند برای همسر شما و خانواده اش جالب باشد و هم چنین تمام خاطرات پدر و مادرتان را در ذهنشان بیدار نماید و احساس شور و شعف آنها که بخاطر دیدن مراسم ازدواج فرزندشان است را دو چندان نماید. پس عکس های کودکی، نوجوانی وجوانی خود و همسرتان را تهیه کنید و آن ها را در سایز های متفاوت چاپ کنید و در استندهای با شکل های متنوع قرار دهید یا می توانید از ریسه های طنابی استفاده کنید و عکس ها را با گیره از ریسه ها آویزان کنید و در قسمتی از مراسم به نمایش بگذارید.

 

کلام آخر

ایده خاص برای برگزاری جشن نامزدی هر مراسمی که مربوط به ازدواج شما است مختص شما و همسرتان است و این مراسم ها در طول زندگی شما از معدود مراسم هایی است که شما نگین درخشان آن هستید. پس تا می توانید برای آن فکر کنید و برنامه ریزی نمایید. همیشه برای زیباتر شدن جشن ها لازم نیست هزینه های سرسام آور صرف کنید بلکه با ایده هایی خاص و به یاد ماندنی می توانید لحظات خاطره انگیزی را برای خود و میهمان ها رقم بزنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سالن عقد نقره مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *